header

Helikopter do ujęć filmowych

Czas czytania: 3 minut

Ujęcia filmowe z helikoptera są ważnym narzędziem artystycznym, niezależnie od tego, czy chodzi o dynamiczne sceny pościgu czy o wysublimowane zdjęcia panoramiczne. Dzięki temu możemy zrealizować Państwa wizję i pomysły w postaci filmów kinowych i telewizyjnych, seriali, filmów wizerunkowych czy reklam. Aby urzeczywistnienie tych planów było możliwe, na całym świecie służymy Państwu pomocą udostępniając nasze helikoptery oraz dzieląc się naszą ekspertyzą. Właśnie dzięki temu możemy dostarczyć helikopter do projektu produkcyjnego, który jest dokładnie dostosowany do Państwa potrzeb.

Oczywiście, nikt nie kręci ujęć filmowych zza szyby: większość ujęć jest wykonywana przez różne systemy kamer z żyrostabilizacją, takich jak Cineflex, które można zamontować na zewnątrz helikoptera. Kamera porusza się cicho na szynach, co pozwala na doskonałe zdjęcia.

Jeżeli jest to wymagane w zaplanowanym scenariuszu, jesteśmy w stanie zdemontować boczne drzwi helikoptera i wówczas możliwe są zdjęcia lotnicze z lecącego helikoptera. W ten sposób można uzyskać doskonałe zdjęcia bez zbędnego i nieefektownego odbicia. Bezpieczeństwo operatora kamery oraz innych pasażerów jest naturalnie zagwarantowane.

Dla firm: nagramy dla Państwa film

Jesteśmy kompetentnym partnerem w zakresie filmów wideo i spotów reklamowych. Na życzenie przejmujemy zrobienie wszystkich ujęć fotograficznych i wykonanie ich z jednego źródła. Nasi klienci informują nas jedynie, jakie motywy i perspektywy są wymagane, a my zajmujemy się całą resztą – dobieramy odpowiedni helikopter i kamerę, kompletujemy załogę: pilota oraz operatora kamery, uzyskujemy wymagane pozwolenia na niskie i wysokie przeloty oraz oczywiście na wykonanie wszystkich potrzebnych ujęć filmowych. Po zakończeniu lotu filmowego nasi klienci otrzymują od nas cyfrowy materiał filmowy o wysokiej rozdzielczości.

Dla filmowców: zapraszamy do wspólnego lotu

Oczywiście, jeżeli macie Państwo ochotę, aby być obecnym podczas realizacji swojej kreatywnej wizji lub nawet przejąć pracę nad kamerą, jak najbardziej jesteśmy w stanie to umożliwić. Podczas lotu filmowego reżyser, kamerzysta oraz inne osoby towarzyszące mogą lecieć helikopterem i brać bezpośredni oraz aktywny udział w tworzeniu obrazu przez operatora. Na monitorach obserwacyjnych można od razu zobaczyć wszystkie obrazy zarejestrowane przez naszą kamerę i sprawdzić, czy efekty spełniają oczekiwania.

Na życzenie, kamerzysta wyznaczony przez naszego klienta, może sam przejąć nagrywanie. Wówczas może on skorzystać z jednej z naszych kamer lub mieć własną kamerę – to pozwala zapewnić spójność całego filmu. Oczywiście czuwamy cały czas nad bezpieczeństwem ekipy filmowej.

Specjalne mocowania na kamerę czy filmowanie z ręki

Aby uzyskać jak najlepszy efekt materiału filmowego z helikoptera, wymagane są stabilne zdjęcia bez żadnych wstrząsów. Dlatego podczas lotów fotograficzno-filmowych, używa się często specjalnych mocowań na kamerę, w celu ustabilizowania ruchu helikoptera czy ewentualnych zmian pogodowych. Gwarantują one najlepszą stabilizację i pozwalają na ujęcia z perspektywy, które często nie są możliwe przy użyciu kamery ręcznej. Nasze mocowania kamer są kompatybilne ze wszystkimi popularnymi modelami kamer, i dzięki temu uzyskujemy efekt jednolitych zdjęć lotniczych i naziemnych.

Ekonomiczną i szybką alternatywę do mocowania kamery może stanowić wykonanie ujęć kamery z ręki poza zasięgiem ręki. W tym przypadku nie ma wymogu długiego czasu przygotowania, a zatem z naszą pomocą, możliwe jest zrealizowanie spontanicznej relacji na żywo. Ponieważ nie jest potrzebny żaden dodatkowy sprzęt, ujęcia filmu z ręki można również wykonać tanim kosztem. Jednak zdjęcia wykonane w ten sposób są mniej stabilne, i zwłaszcza w przypadku dłuższych ustawień, nie osiągają jakości tych obrazów, które zostałyby sfilmowane przy pomocy uchwytu do kamery.

Latamy dla Państwa na całym świecie

Nie każdy motyw można znaleźć na wyciągnięcie ręki. Dlatego wykonujemy Państwa zlecenia na całym świecie, również w zagranicznych lokalizacjach możemy zapewnić helikopter do kręcenia filmów. Dzięki temu, nawet w odległych regionach i krajach o słabej infrastrukturze, nasi klienci mogą zaplanować sesję filmową czy fotograficzną, i mieć pewność, że spełnione zostaną najwyższe standardy bezpieczeństwa. Jesteśmy również do Państwa dyspozycji w przypadku wszystkich pytań prawnych dotyczących danego kraju i chętnie służymy wsparciem i radą.

Fascynacja torem wyścigowym Nürburgring

Na torze wyścigowym Nürburgring - znanym również jako „Green Hell” - rodzą się legendy sportów motorowych. Tor wyścigowy w regionie Eifel oferuje nie tylko wysokie standardy jazdy, ale także posiada imponujące tło zalesionych gór i wyniosłe ruiny zamku Nürburg. Z tego powodu jest to popularna lokalizacja do kręcenia filmów fabularnych i seriali, a w szczególności dla spotów reklam oraz filmów wizerunkowych z branży motoryzacyjnej.

Wielokrotnie nasze helikoptery towarzyszyły już nagraniom na torze Nürburgring, na przykład podczas kręcenia ujęć do reklam zamówionych przez znanych producentów samochodów, takich jak Honda i Porsche, oraz do filmów fabularnych, takich jak amerykańsko-brytyjsko-niemiecka produkcja „Wyścig” z Chrisem Hemsworthem i Danielem Brühlem. Dzięki naszym regularnym zleceniom w tym miejscu, znamy ten obszar bardzo dobrze, i możemy wykonać doskonałe zdjęcia, które dokładnie spełniają Państwa oczekiwania.

Zapraszamy do kontaktu

Służymy Państwu naszą ekspertyzą i poradą. Przy naszej pomocy Państwa pomysły na lot filmowy zostaną zrealizowane. Czekamy na zapytania oraz chętnie przygotujemy niewiążącą ofertę, pozostajemy do Państwa dyspozycji przez 24 godziny na dobę. Zapraszamy do kontaktu: