header

Wybór systemu kamer

Wybór systemu kamer jest związany z wymaganiami dla poszczególnych ujęć. Różne formy zastosowania tych systemów znajdą Państwo pod następującymi podpunktami.

Z ręki – korzystny standard

Z ręki W finansowo najkorzystniejszym wariancie filmowania lub fotografowania z lotu ptaka wymontowuje się boczne drzwi śmigłowca aby umożliwić operatorowi ręczne filmowanie własnym sprzętem. Największą zaletą tej metody to najniższe koszty, wysoka elastyczność oraz mały zakres organizacyjny przedsięwzięcia, który rezultuje z możliwości idealnego zastosowania małego helikoptera o niskich kosztach. Z Związku z tym, że przy tej formie filmowania nie instaluje się żadnego sprzętu technicznego w śmigłowcu, istnieje możliwość wykorzystania pozostałych siedzeń przez dalszych pasażerów. Gotowość śmigłowca do odlotu jest tym samym gwarantowana w ciągu kilku minut. Ze względu na dużą elastyczność i niskie koszty ten wariant filmowania jest bardzo często wykorzystywany w przypadku pilnych interwencji przez telewizyjne kanały informacyjne.

Tyler Mount - profesjonalne zawieszenie

Tyler Mount Zastosowanie profesjonalnego zawieszenia kamer Tyler Mount gwarantuje bezdrganiowe ujęcia za pomocą potrójnego systemu stabilizacji. Ten system stabilizacyjny jest kompatybilny do wielu popularnych modeli kamer filmowych. System zawieszenia Tyler Monunt montuje się na zawiasach bocznych drzwi helikoptera które wcześniej zostają wymontowane. W zależności od wielkości modelu może zaistnieć konieczność wymontowania tylnych siedzeń śmigłowca.

Cineflex- rozwiązanie High End

Cineflex System Cineflex jako Nose lub Side Mount jest najnowszym systemem kamer nadawczych, który zapewnia absolutnie bezdrganiowe i doskonałe ujęcia w jakości HD nawet przy maksymalnym zbliżeniu (zoom). System ten jest montowany na nosie lub z boku helikoptera i sterowany z wewnątrz śmigłowca przez operatora. Instalacja systemu trwa około dwóch godzin- wysiłek który zwróci się z pewnością, ponieważ system Cineflex umożliwia wszelkiego rodzaju ujęcia.

System Cineflex zapewnia doskonałe zdjęcia nawet przy prędkościach do 300 km/h i pozwala dzięki możliwości obrotu kamery o 360° oraz 195 stopniowego kątu nachylenia na idealne ujęcia panoramiczne. Temperatury zewnętrzne między -20°C do + 45°C nie stanowią dla systemu żadnych problemów.

Typowe zastosowanie systemu Cineflex to ujęcia Air to Ground, Air to Air oraz okrążanie budynków, pościgi, imprezy sportowe lub zdjęcia krajobrazów.