header

Koncepcja odśnieżania: dobre przygotowanie na sytuacje awaryjne

Z powodu silnych opadów śniegu duże płaskie dachy mogą zostać obciążone do granic wytrzymałości. Jeżeli ze względu na przekroczenia maksymalnego obciążenia dachu pojawi się konieczność zamknięcia magazynów, budynków fabrycznych czy dużych hal sprzedażowych, mogą wówczas z tego tytułu powstać wysokie koszty, a nawet utrata dochodów. Dlatego, aby nie spowodować utrudnień w normalnej pracy, tak ważne jest odśnieżanie dachów w odpowiednim czasie i na bieżąco.

W wielu przypadkach najskuteczniejszym sposobem odśnieżania jest helikopter: prądy powietrza z wirnika oczyszczają dach ze śniegu - szybko, niezawodnie i przy stosunkowo niskich kosztach. Nie warto zwlekać z przeprowadzaniem odśnieżania i reagować dopiero w krytycznej sytuacji: wcześniejsze zaplanowanie takiego działania pozwoli na szybszą reakcję w nagłej sytuacji. Ponadto wiele firm ubezpieczeniowych wymaga przedłożenia kompleksowej koncepcji odśnieżania. Jeżeli tego zabraknie, ubezpieczyciel nie poniesie odpowiedzialności w przypadku szkody.

Koncepcja odśnieżania przy pomocy firmy Deutsche-Helikopter 

Dzięki koncepcji odśnieżania we współpracy z firmą Deutsche Helikopter, nasi klienci mogą spać spokojnie, ponieważ wiedzą, że są dobrze przygotowani na sytuacje krytyczne. Z wyprzedzeniem sprawdzimy z Państwem możliwość odśnieżania przy pomocy helikoptera i przedstawimy wszystkie informacje w przejrzysty sposób. W tym celu potrzebna będzie wizyta (wizja lokalna) jednego z naszych ekspertów ds. helikopterów, aby w dalszej kolejności przygotować szczegółowy plan w którym omówimy następujące punkty: 

Wyniki wizji lokalnej

W ramach oględzin terenu sprawdzamy, czy konstrukcja dachu umożliwia lot w celu odśnieżania. Ponadto oceniamy jak położenie budynku wpływa na przebieg lotu i przeprowadzenie odśnieżania. Równie ważna jest weryfikacja czy budynek znajduje się w dzielnicy mieszkalnej lub w bezpośrednim sąsiedztwie ulicy, co może być związane z wymogiem zamknięcia ulicy lub z koniecznością uzyskania dodatkowych pozwoleń. Oprócz tego należy przeanalizować, czy wymagane są środki w celu wyeliminowania zagrożenia dla osób postronnych oraz czy helikopter może wylądować w bezpośrednim sąsiedztwie budynku.

Na podstawie przygotowanej przez nas koncepcji odśnieżania możliwe jest sprawdzenie, jakie obciążenie dachu będzie związane z wykorzystaniem helikoptera. A zatem z wyprzedzeniem zostanie określona statyka dachu. W celu przeprowadzenia koniecznych działań można z wyprzedzeniem wyznaczyć strefy pracy o różnych priorytetach lub może to nastąpić bezpośrednio w dniu lotu odśnieżającego, w zależności od aktualnej sytuacji.

Parametry podczas działań

W przygotowanym przez nas planie odśnieżania znajdują się szczegółowe informacje o tym, jak przebiegają działania w przypadku sytuacji awaryjnej i jakie pozwolenia musimy uzyskać w Państwa imieniu w krótkim czasie. Ponadto udzielamy również informacji na temat szybkości podstawienia helikoptera i szans powodzenia w odśnieżaniu w zależności od konsystencji śniegu, który spadł.

Przebieg akcji 

Plan odśnieżania przedstawia szczegółowy przebieg całego procesu oraz wskazuje dokładnie, jakie przygotowania należy poczynić ze względów bezpieczeństwa. Wyjaśniamy przebieg akcji związany z lądowaniem naszego helikoptera, następnie etap faktycznego odśnieżania oraz ewentualne postoje na tankowanie.

Lista kontrolna

Częścią naszego planu jest również praktyczna lista kontrolna. Pozwala ona na sprawdzenie, czy zakończone zostały wszystkie niezbędne przygotowania przed przybyciem naszego zespołu.

Zapraszamy do kontaktu 

Przygotujemy dla Państwa przemyślany plan usuwania śniegu, aby skutecznie oczyścić budynki z dużymi płaskimi dachami. Nasz doświadczony zespół jest do Państwa dyspozycji codziennie, przez 24 godziny na dobę. Zapraszamy do kontaktu z nami: