header

Helikopter sanitarny

EC 135

Helikoptery sanitarne używane są przede wszystkim do transportu osób chorych, który musi odbyć się z bardzo krótkim wyprzedzeniem, a których dystans jest krótki. Śmigłowce sanitarne wykorzystywane są zatem przede wszystkim na krótkich i średnich trasach.

Helikopter ratunkowy może wylądować na lądowisku znajdującym się bezpośrednio na terenie danego szpitala, a tym samym zapewniają możliwie jak najkrótszy czas transportu pacjenta. Udostępniane przez nas helikoptery ratunkowe umożliwiają transport pacjentów w ciężkim stanie, którzy wymagają intensywnej terapii. Ponadto udostępniane na wynajem helikoptery medyczne dzięki zastosowaniu systemu IFR (Instrument Flight Rules) mogą latać również w nocy lub przy złej pogodzie. Możemy zatem udostępnić śmigłowiec medyczny w każdych okolicznościach - przez całą dobę, a nasze działania charakteryzują się bardzo krótkim czasem reakcji.

Helikopter karetka do szybkiego transportu chorych

Loty sanitarne i trasport medyczny pacjentów na pokładzie helikoptera sanitarnego to bezpieczna i szybka opcja przewiezienia pacjenta na krótkich trasach. W ścisłym porozumieniu z lekarzem prowadzącym oraz dbając o dobre samopoczucie pacjenta, przygotowujemy indywidualny plan podróży. Jeżeli to możliwe, korzystamy z lądowisk dla helikopterów, którymi dysponują szpitale i kliniki. Dostosowując odpowiednią latającą karetkę, kierujemy się wieloma różnymi parametrami, aby jak najlepiej zadbać o zdrowie i bezpieczną podróż dla naszego pacjenta. Pacjent może być przewożony w pozycji leżącej - na noszach - lub w pozycji siedzącej.

Śmigłowiec sanitarny do transportu narządów

Często materiały medyczne pierwszej potrzeby, takie jak narządy lub zmagazynowana krew, muszą być przewiezione najszybciej jak to możliwe. Mogą być przetransportowane tylko drogą powietrzną. Helikoptery ratunkowe nie są zobligowane do korzystania z dużych lotnisk, dlatego są najszybszym i najbardziej elastycznym rozwiązaniem dla ekspresowych transportów medycznych.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji przez 24 godziny na dobę i wspólnie z Państwem przygotujemy, najszybciej jak to możliwe, indywidualny plan transportu latającą karetką dostosowany do Państwa potrzeb

Zapraszamy do kontaktu!

Jesteśmy do Państwa dyspozycji codziennie przez 24 godziny na dobę – również w weekendy i dni świąteczne. Nasz zespół ekspertów służy poradą, a na życzenie przygotuje bezpłatną i niewiążącą ofertę. Zapraszamy do kontaktu: