header

Transport chorych

Czas czytania: 2 minut

Na pokładzie w pełni wyposażonych medycznie helikopterów ratunkowych oraz z asystą doświadczonego personelu możemy przewozić pacjentów na krótkich dystansach. Dzięki temu gwarantujemy bezpieczny i przyjazny dla pacjenta transport karetkę powietrzną. Przy tym helikoptery ratunkowe są bardzo elastyczne i mogą być gotowe do akcji nawet z bardzo krótki wyprzedzeniem czasowym, zarówno w dzień, jak i w nocy - często zaledwie w ciągu godziny.

Transport pacjentów wymagających intensywnej terapii na pokładzie helikoptera ratunkowego

Podczas transportu pacjentów wymagających intensywnej terapii mamy zazwyczaj do czynienia z bardzo dużą presją czasu: często powodem jest konieczność przeprowadzenia ważnej operacji ratującej życie, a do tego potrzebny jest najnowocześniejszy sprzęt medyczny oraz kompetentny zespół medyczny. Również inne pilne zabiegi mogą wymagać sprzętu i specjalistycznej wiedzy, a te będą dostępne tylko w niektórych klinikach. W takich przypadkach, helikoptery ratunkowe mają swoje szczególne zastosowanie, właśnie na krótkich dystansach: mogą lądować bezpośrednio przy szpitalach i z tego względu są z reguły najszybciej dostępnym środkiem transportu.

Helikoptery, z których korzystamy, posiadają sprzęt medyczny do intensywnej terapii, który jest wbudowany na stałe. Zależnie od stanu zdrowia pacjenta, potrzebny sprzęt jest dodatkowo indywidualnie uzupełniany. Nasze loty odbywają się pod opieką wyspecjalizowanego personelu medycznego, a zatem w razie konieczności ma miejsce stosowna interwencja. Pacjent jest pod najlepszą specjalistyczną opieką podczas całego lotu

Transfer pacjentów pod opieką lekarską

Nawet, jeżeli intensywna terapia nie jest konieczna, a pacjent musi po prostu zostać przetransportowany pod opieką lekarską, wykorzystujemy do takich przelotów nowoczesne helikoptery ratownicze z wyspecjalizowanym personelem na pokładzie. Zwłaszcza na trasach na terenie Niemiec, helikopter jest środkiem transportu, który umożliwia szybki i wygodny transfer pacjentów drogą powietrzną. 

Wyposażenie helikoptera ratunkowego

Na standardowe wyposażenie helikoptera ratunkowego składa się szereg urządzeń specjalistycznego sprzętu do intensywnej terapii. Na przykład:

  • monitory do kontrolowania tętna, ciśnienia krwi, nasycenia tlenem i temperatury ciała
  • plecak ratunkowy ze sprzętem specjalistycznym do pielęgnacji dzieci i niemowląt
  • przenośny respirator do intensywnej terapii oddechowej
  • zestaw ochronny przed zakażeniem
  • defibrylator, zewnętrzny rozrusznik serca, pompa dozująca oraz worek infuzyjny pod ciśnieniem

Oczywiście standardowe wyposażenie jest uzupełniane przez naszych lekarzy medycyny lotniczej, jeżeli wymaga tego stan zdrowotna pacjenta.

Helikopter ratunkowy czy odrzutowiec medyczny

Helikopter ratunkowy jest szczególnie przydatny na krótkich odcinkach w Niemczech: wówczas może w pełni wykorzystać swoją elastyczność. Natomiast na dłuższych trasach odrzutowiec medyczny stanowi lepszy wybór, jeżeli chodzi o pilny transport pacjentów. Ze względu na daleki zasięg oraz osiąganą prędkość, odrzutowiec medyczny pokonując dłuższy odcinek, dotrze do celu znacznie szybciej.

Ponadto transfer pacjenta jest wygodniejszy, a zatem bardziej dla niego przyjazny. Na pokładzie samolotu nie ma z reguły żadnego problemu z podróżowaniem osób towarzyszących, natomiast w helikopterze może to stanowić trudność. Zwłaszcza w przypadku transferów powrotnych z zagranicy zalecane są odrzutowce medyczne. Helikoptery nie mogą latać nad granicami państw bez odbytej procedury i uzyskania stosownego pozwolenia, dlatego nie są tak szybko gotowe do akcji, jak w przypadku lotu krajowego. Jeżeli z Państwa perspektywy bardziej rozsądny wydaje się transport na pokładzie odrzutowca medycznego, nasi koledzy z działu Centrala Lotów Sanitarnych są do Państwa dyspozycji i służą pomocą.

Transport chorych z firmą Deutsche-Helikopter

Nasze biuro zatrudnia wykwalifikowany personel, który jest do dyspozycji przez 24 godziny na dobę, również w weekendy i święta. Dzięki temu służymy Państwu pomocą w każdej chwili i możemy zrealizować transport medyczny helikopterem w bardzo krótkim czasie: w większości przypadków, już zaledwie godzinę po złożeniu zlecenia, odpowiedni helikopter jest gotowy do lotu.

Zapraszamy do kontaktu

Czy może Państwu osobiście lub komuś z rodziny czy przyjaciół potrzebny jest helikopter do transportu chorego? Nasi eksperci są do Państwa dyspozycji codziennie przez 24 godziny na dobę – również w weekendy i dni świąteczne. Zapraszamy do kontaktu: