header

Ochrona przed mrozem

Ochrona przed mrozemNagłe spadki temperatur poniżej zera przed każdorocznym winobraniem zagrażają zbiorom i tym samym egzystencji wielu właścicieli winnic. Wiele przedsięwzięć chroniących przed mrozem wymaga czasochłonnych przygotowań, co uniemożliwia ich zastosowanie w nagłych przypadkach.

W celu zapewnienia szybkiej pomocy, w ostatnich latach w wielu miejscach stosowaliśmy śmigłowce chroniąc przed przymrozkami i skutecznie zapobiegając kosztownym szkodom wyrządzanym przez mróz.

Podczas walki z przymrozkami za pomocą śmigłowca, odpowiedni helikopter przelatuje wolno i w niewielkiej wysokości nad winnicą. Tak powstają zawirowania powietrza, które powodują cyrkulację cieplejszych warstw powietrza na poziom gruntowy i tym samym znacznie ocieplają winorośl na ziemi. Tak osiągamy wzrost temperatury przy ziemi do 7°C. W celu stałego zachowania tego wzrostu temperatury, helikopter przelatuje nad wyznaczonymi miejscami co pięć minut. Z tego powodu sugerujemy latanie nad pięcioma hektarami na godzinę.

Ten rodzaj zastosowania śmigłowców należy w wielu częściach świata do uznanych i często praktykowanych działań chroniących przed przymrozkami i jest możliwy nad winnicami o każdym rozmiarze. Stosowanie takich działań zabezpieczających przed mrozem jest rozpowszechnione również nad plantacjami drzew iglastych.

Wolne latanie nad winnicami na bardzo małych wysokościach jest bardzo wymagające pod względem lotniczym, dlatego podczas tych akcji angażujemy tylko i wyłącznie zawodowych pilotów z długoletnim doświadczeniem. W razie potrzeby udostępniamy śmigłowce do walki z mrozem w zaledwie 60 minut, aby ocalić cenne uprawy i zapobiec stratom gospodarczym.

Jesteśmy w każdej chwili do Państwa dyspozycji aby zaoferować pilne loty nad winnicami lub opracować prewencyjne koncepty stanu gotowości śmigłowców. Chętnie znajdziemy razem  z Państwem najbardziej ekonomiczne i najbezpieczniejsze rozwiązanie, które spełni Państwa indywidualne wymagania.
Nasza centrala jest dostępna 24 godziny na dobę, aby szybko i bez zbędnej biurokracji zareagować nawet w przypadku nagłych i gwałtownych spadków temperatur w nocy.