Cztery tony nad Warszawą

Mi 17-1 jest jednym z największych śmigłowców na świecie, który kiedykolwiek zbudowano. Rosyjski produkt znajduje się od 1960 roku w produkcji seryjnej i od tamtego czasu znalazł ponad 12.000 nabywców na całym świecie. Ze względu na jego wielkość jest on obsługiwany przez trzech doświadczonych pilotów, którzy za pomocą napędu turbinowego o mocy 2.000 KM są wstanie unieść ładunki o wadze do 4,5 tony. Ten ogromny udźwig tego śmigłowca do transportów ciężkich wykorzystaliśmy podczas skomplikowanej akcji na śródmieściu Warszawy w miniony weekend.

Ładunkiem były dwa duże urządzenia klimatyzacyjne specjalnej produkcji zagranicznej o łącznej wadze prawie czterech ton. Do tego doszła, specjalnie dla tej akcji wyprodukowana, metalowa konstrukcja nośna, która utrzymywała urządzenia klimatyzacyjne stabilnie w pozycji poziomej aby uniknąć ich deformacji.

Dach na którym śmigłowiec miał postawić ten ciężki ładunek należy do „Banku Gospodarstwa Krajowego” w Warszawie. Wyeksponowana lokalizacja w sąsiedztwie największej i najbardziej znanej głównej ulicy w Warszawie („Aleje Jerozolimskie“) oraz mały dziedziniec nie pozwoliły na zastosowanie dźwigu. Z tego powodu klient zlecił nam przeprowadzenie profesjonalnego transportu ładunków ciężkich przy pomocy śmigłowca.

Dokładny przebieg akcji planowaliśmy razem z naszym zleceniodawcą w Polsce przez kilka tygodni. Po szczegółowej wizji lokalnej polskojęzyczna ekipa naszej firmy uzyskała wszelkie niezbędne zezwolenia odpowiedzialnych instytucji i stworzyła dokładny harmonogram zastosowania śmigłowca.

Podczas weekendu w którym odbyła się cała akcja, na miejscu było kilku pracowników naszego zespołu którzy zadbali o sprawny przebieg tego projektu. Doświadczeni piloci według ustaleń podnieśli śmigłowcem ładunek w małym podwórku budynku banku i umieścili go z dokładnością co do centymetra na wcześniej umocowanej konstrukcji metalowej na dachu budynku. Profesjonalizm i precyzja pilotów, których wybraliśmy do tego przedsięwzięcia, zrobiła na wszystkich obecnych wielkie wrażenie. Transport przebiegł jak zwykle sprawnie i zgodnie z planem został zaledwie po 30 minutach zakończony. Po tym jak śmigłowiec zebrał się do drogi powrotnej oraz po odblokowaniu zamkniętych dróg, nasz zleceniodawca wyraził wielkie zachwycenie z przebiegu akcji zgodnie z planem oraz z porozumiewania się podczas akcji w jego języku ojczystym.

Jeżeli Państwo również zamierzają przeprowadzić transport ładunków za pomocą śmigłowca w Polsce, personel polskojęzycznego działu naszej firmy stoi w każdej chwili do Państwa dyspozycji aby omówić wszelkie możliwe alternatywy – oczywiście bezpłatnie i 24 godziny na dobę. 

Impressionen

Wracam