Lot montażowy dla kościoła „Wiesenkirche” w Soest

Podczas imponującego przedsięwzięcia za pomocą śmigłowca, specjaliści od montażów zewnętrznych naszej firmy Deutsche-Helikopter w dniu 9 września 2016 roku umieścili nowy szpic na północnej wierzy historycznego kościoła „Wiesenkirche” w Soest. Ponieważ Kościół Ewangelicki znajduje się w samym centrum miasta Soest, przed rozpoczęciem przedsięwzięcia konieczne były szczegółowe przygotowania oraz omówienie wszelkich detali z odpowiedzialnymi urzędami miasta Soest. Firma Deutsche-Helikopter oczywiście wyręczyła zleceniodawcę, Parafię „St. Maria zur Wiese”w sprawie  uzyskania wszelkich zezwoleń oraz podczas procesu koordynacji działań z lokalnymi oddziałami Policji i Straży Pożarnej.

Do prac przy tym skomplikowanym przedsięwzięciu użyty został helikopter towarowy BO 105, który dzięki jego technicznemu wyposażeniu jest często stosowany w terenach zabudowanych i który dlatego był predysponowany do tego przedsięwzięcia na samym śródmieściu miasta Soest. Po uroczystym, ekumenicznym nabożeństwie w Kościele „Wiesenkirche” oraz ceremonii święcenia kamiennej szpicy, 350-kilogramowy kamienny szpic w kształcie kwiata został przewieziony wózkiem podnośnym na plac przedkościelny. Tam helikopter podjął ładunek na haku i poleciał z nim na wysokość 80 metrów, gdzie został odebrany przez architekta katedry i jego kamieniarzy. Niezwykle umiejętny pilot śmigłowca i jego doświadczonych pomocnik w doskonałej pracy zespołowej z milimetrową dokładnością umieścili kamień na kołek z brązu. Setki mieszkańców miasta Soest gorączkowo trzymali kciuki i z ulgą bili bravo, gdy szpica wierzy w końcu dotarła na miejsca przeznaczenia. To było niezapomnianym przeżyciem dla wszystkich świadków tego wydarzenia oraz udanym zwieńczeniem prac budowlanych na północnej wieży kościoła „Wiesenkirche”. Nawiasem mówiąc: Gotycki kościół „St. Maria zur Wiese” ma już 700 lat i jest, po katedrze w Kolonii, największą budową kościelną w Nadrenii Północnej-Westfalii.

Zwłaszcza wtedy, kiedy chodzi o loty towarowe oraz montaże za pomocą śmigłowca w centrach miast, niezbędne jest szerokie doświadczenie lotnicze oraz precyzyjne planowanie całego przedsięwzięcia. Zachęcamy do kontaktu z profesjonalistami naszej firmy Deutsche-Helikopter z dziedziny lotów towarowych za pomocą helikoptera w celu niewiążącej i indywidualnej porady w sprawie wszelkich szczegółów i możliwości Państwa przedsięwzięcia.

Impressionen

Wracam