Lot transportowy helikopterem dla dostawców przemysłu motoryzacyjnego

W ubiegłym tygodniu firma Deutsche-Helikopter przetransportowała prawie 1000 części konstrukcyjnych na zlecenie jednego ze znanych światowych dostawców przemysłu motoryzacyjnego siedzibą z Austrii do zakładu produkcyjnego w Niemczech. Ze względu na to, że zleceniodawcy bardzo zależało na uniknięciu dodatkowych przewozów naziemnych, użyliśmy do tego lotu ładunkowego helikopter, a ponadto wykorzystaliśmy jego unikalną zdolność do lądowania w każdym miejscu, by odebrać i załadować materiały z terenu przedsiębiorstwa klienta, a następnie przetransportować je bezpośrednio do miejsca docelowego. Jeżeli jesteśmy pod presją czasu ze względu na krótki okres dostawy, warto wykorzystać w tej sytuacji helikopter, aby przewieźć ładunek czarterowy zgodnie z zasadą od-drzwi-do-drzwi.

Ponieważ lot ładunkowy miał odbyć się już rano następnego dnia, przeprowadzenie pozycjonowania helikoptera transportowego odbyło się jeszcze tego samego dnia, kilka godzin po potwierdzeniu zlecenia. Oczywiście uzyskaliśmy przed lotem ładunkowym wszystkie potrzebne pozwolenia na załadunek oraz na przelot. Helikopter typu AS 350 B3 załadował bezpośrednio w miejscu produkcji w Austrii ładunek powietrzny o ciężarze 400 kg, a następnie w krótkim czasie przetransportował go do zakładu produkcyjnego w Badenii-Wirtembergii. Dzięki temu rozwiązaniu klient oszczędził nie tylko realne pieniądze, lecz również swój cenny czas.

Jeżeli również Państwo produkujecie w swoim przedsiębiorstwie just in time, wykorzystanie helikoptera transportowego może okazać się w jakiejś poważnej sytuacji prawdziwym ratunkiem, gdy np. pilnie brakuje ważnych elementów do produkcji. Czarter helikoptera transportowego może w takiej sytuacji okazać się znacznie tańszy niż zatrzymanie taśmy produkcyjnej. Zapraszamy do telefonicznego kontaktu z nami lub do wypełnienia naszego formularza kontaktowego, a my doradzimy Państwu profesjonalnie i bezpłatnie. Jesteśmy do Państwa dyspozycji 24 godziny na dobę.

Wracam