header

Często zadawane pytania

Czas czytania: 3 minut

Poniżej znajdą Państwo odpowiedzi na pytania, które często pojawiają się w kontekście zastosowania śmigłowca.

Gdzie można lądować?

Generalnie można lądować wszędzie tam gdzie jest wystarczająco dużo miejsca i gdzie istnieje w razie potrzeby odpowiednie zezwolenie na lądowanie. Aby lądować poza lotniskami śmigłowce muszą otrzymać zezwolenie do lądowania na poszczególnym terenie. Państwo nie muszą w ogóle martwić się o zezwolenie na lądowanie, ponieważ pilot śmigłowca przejmuje dla Państwa uzyskanie takiego pozwolenia.

Jak szybko śmigłowiec może stać do dyspozycji?

Oddanie do Państwa dyspozycji odpowiedniego śmigłowca jest nam możliwe w zaledwie kilka minut. Jeżeli zaistnieje konieczność uzyskania zezwolenia lub tez konieczność oględzin lądowiska, powinni Państwo planować taki lot na parę dni wcześniej.

Ile osób naraz zmieści się w śmigłowcu?

Ilość osób jest uzależniona od danego śmigłowca. Większość helikopterów może transportować do 6 osób. Jednostki dla VIP-ów natomiast są w stanie pomieścić większe grupy od 12 do 18 osób.

Ile bagażu można wziąć ze sobą?

Wielkość bagażu zależy od wielkości śmigłowca. Prosimy poinformować nas o Państwa zapotrzebowaniu. Wybierzemy jednostkę dopasowaną do Państwa potrzeb.

Czy śmigłowiec pozostaje na miejscu w przypadku gdy jednocześnie zarezerwowana jest podróż powrotna?

To zależy od długości pobytu i trasy lotu powrotnego. Ogólnie lot powrotny odbywa się tym samym śmigłowcem. Chętnie wyliczymy dla Państwa przypadający czas postoju maszyny.

Jaki nakład czasu trzeba zaplanować?

Nakład czasu zależy od konkretnej akcji. Państwo sami określają czas trwania lotów. Śmigłowiec pozostaje do Państwa dyspozycji tak długo jak Państwo sobie tego życzą.

Czy śmigłowiec może latać w ciemności?

Tak, śmigłowce mogą również latać nocą. Decydujące znaczenie ma przy tym wyposażenie poszczególnej jednostki. Ponieważ do tego celu potrzebne urządzenia techniczne są z reguły wbudowane w większych śmigłowcach, koszty operacji helikopterów nocą są ogólnie większe niż w dzień.

Czy muszą zostać uzyskane zezwolenia?

Uzyskamy dla Państwa zezwolenie na lądowanie poza lotniskiem, jeżeli takie zezwolenie będzie konieczne. Koszty zezwolenia opiewają się zazwyczaj na 300.- Euro. Przy każdym locie pilot przejmuje czynności uzyskania niezbędnego zezwolenia w Federalnym Urzędzie Lotnictwa i/lub u władz okręgu lub też w urzędzie do spraw porządku i bezpieczeństwa publicznego. Również w przypadku konieczności lotu poniżej strefy bezpieczeństwa np. dla zdjęć filmowych lub fotograficznych, potrzebne będzie zezwolenie władz okręgu. Koszt tego zezwolenia, które oczywiście zostanie uzyskane dla Państwa przez pilota wynosi również ok. 300.- Euro.

Jak szybko może lecieć śmigłowiec?

Prędkość podróżna śmigłowców wynosi 140-270 km na godzinę. Z wymontowanymi lub otwartymi bocznymi drzwiami prędkość podróżna wynosi poniżej 100 km/h. Jeżeli filmują Państwo kamerą systemu Cineflex (Nose lub Sidemount) wówczas śmigłowiec może tez osiągnąć normalna prędkość.

Jaka technika stoi do dyspozycji dla lotów filmowych lub fotograficznych?

Korzystamy z śmigłowców filmowych i fotograficznych najnowszej generacji. Tu stoją Państwu do dyspozycji wszystkie na rynku sprawdzone systemy kamer, systemy mocowania kamer oraz urządzenia transmisyjne. Drzwi i siedzenia mogą być zdemontowane w zależności od modelu śmigłowca. Każdy dowolny sprzęt może przez to zostać zainstalowany w odpowiednim helikopterze. Zastosowane mogą zostać systemy mocowania kamer Tyler-Mount/ Gyro-Mount aż po technologie High-End jakimi są systemy Cineflex lub systemy Wescam zamontowane jako Nose Monut lub Side Mount. Śmigłowce zapewniają wystarczająco dużo miejsca dla całej ekipy filmowej wraz z kamerą i osprzętem.

Jakie obowiązują przepisy bezpieczeństwa?

Współpracujemy z licencjonowanymi przewoźnikami lotniczymi. Wykorzystywane śmigłowce są wyposażone w najnowszą technologię. Regularnie przeprowadzane przeglądy oraz selekcja pilotów zapewniają maksymalny poziom bezpieczeństwa. Zasady bezpieczeństwa dotyczące wszelkich aktywności lotniczych w Republice Federalnej Niemiec są bardzo surowe.

Jakie przepisy bezpieczeństwa obowiązują przy transportach ładunków?

Podczas wszelkich lotów transportowych obszary nad którymi odbywa się lot muszą zostać zamknięte. Ponadto należy przestrzegać wszystkie zasady bezpieczeństwa które są określone przez Republikę Federalną Niemiec. Nasi eksperci przedstawią Państwu chętnie wszelkie szczegóły.

Jaką odległość może pokonać śmigłowiec z ładunkiem?

Staramy się zminimalizować odległość lotu śmigłowca z ładunkiem do(..) jak największego stopnia, aby (..) uniknąć blokad dróg oraz zminimalizować ilość wymaganych kompleksowych zezwoleń na przelot. Ładunek można łatwiej przetransportować na dłuższym dystansie, jeśli mieści się on we wnętrzu śmigłowca. W zależności od modelu jednostki latającej możliwy jest transportu całych boksów kratowych śmigłowcem ładunkowym.

Jakie są koszty oferty?

Wyliczenie dokładnego kosztu operacji jest dla Państwa mimo częstej kompleksowość zawsze bezpłatne. Z czego składają się koszty akcji śmigłowca? Zawsze przejrzyście kalkulujemy wszelkie możliwe koszty misji, które mogą wystąpić. Do tego należą: przylot i odlot z miejsca operacji, wszelkie potrzebne zezwolenia, opłaty za lądowania, oględziny poprzedzające akcje, cysterny z paliwem lub loty w celu tankowania, personel na miejscu i oczywiście sam lot.

Jak mogę zarezerwować dane przedsięwzięcie?

Wszystkie operacje mogą Państwo rezerwować telefonicznie i potwierdzać faksem. Nasi eksperci chętnie odwiedzą Państwa osobiście lub powitają Państwa w naszej centrali w Wuppertalu przy ulicy Engelsstrasse 6.

Jakie metody płatności stoją do wyboru?

Wszystkie loty muszą być opłacone w całości przed wylotem. Opłatę można uiścić przelewem, gotówką, czekiem lub karą kredytową.

Jakie są warunki anulowania zlecenia?

W przypadku krótkoterminowego anulowania zlecenia prosimy wziąć pod uwagę następujące stopnie kosztów rezygnacji:

  • do 30 dni przed rozpoczęciem zleconej usługi 40%
  • do 8dni przed rozpoczęciem zleconej usługi 80%
  • od 7 dni przed rozpoczęciem zleconej usługi 100%

W razie przerwania lub anulowania lotu przez zleceniodawcę po starcie jednostki, zleceniodawca także ponosi zaistniałe koszty. W przypadku tych kosztów obowiązują uregulowane warunki płatności. W przypadku gdy lot śmigłowcem zostanie przerwany przez zleceniodawcę przed jego zakończeniem, lub w przypadku w którym lot zostanie skrócony ze względu na zmniejszony zakres akcji, nie ma możliwości (...) zwrotu kosztów na rzecz zleceniodawcy. Jeżeli warunki pogodowe nie zezwolą na przewidziany lot fotograficzny lub filmowy zleceniodawca ma prawo do wyznaczenia alternatywnego terminu na taki lot w ramach porozumienia z Vendana GmbH. Przeniesienie terminu czarteru śmigłowca jest w tym przypadku bezpłatne.