header

Ekspresowy transport helikopterem

Czas czytania: 3 minut

Rozwiązanie problemów z dostawą, zapobieganie przestojom produkcyjnym

Przestój - to słowo może być dużym zagrożeniem w procesie produkcji, ponieważ zazwyczaj wiąże się z poważnymi problemami. Wystarczy, że zabraknie choćby jednego komponentu, a taśma produkcyjna zatrzymuje się i nic nie działa. W takich sytuacjach firmy produkcyjne muszą czekać, aż brakujące elementy zostaną dostarczone, przy czym każda minuta opóźnienia w produkcji kosztuje krocie. Aby uniknąć takich sytuacji, mam dla Państwa w ofercie usługę ekspresowego transportu helikopterem.

24 godziny na dobę: organizujemy ekspresowy transport helikopterem taxówką

Dostawcy nie udaje się na czas dostarczyć pilnie potrzebnych części zamiennych do zakładu produkcyjnego: sytuacja, która w podejściu just-in-time ma miejsce bardzo często. Dla korporacji – szczególnie w przemyśle samochodowym lub chemicznym, oznacza to bezproduktywne oczekiwanie. Jeżeli dostawa ze strony partnera jest nieterminowa, firmy mają niestety związane ręce. W tym przypadku jesteśmy elastycznym i niezawodnym partnerem, który szybko, bezpiecznie oraz na czas dostarczy ładunek.

Zalety dla klienta:

 • bezpieczeństwo planowania
 • brak przestoju na taśmie produkcyjnej
 • uniknięcie wysokich kar
 • 24-godzinna obsługa i gotowość do działania
 • ekspresowy transport w ciągu kilku godzin
 • możliwy jest transport towarów niebezpiecznych (DGR)

Od razu po złożeniu wniosku, nasz helikopter transportowy jest gotowy do startu. Podczas planowania działań operacyjnych, nie musimy uwzględniać czynników niezależnych takich jak: budowa, wypadek drogowy czy korek na autostradzie - dlatego zawsze punktualnie docieramy na wyznaczone miejsce.

Ważne: warto zareagować odpowiednio wcześnie – również wtedy, kiedy przewidywane jest opóźnienie łańcucha dostaw. Możemy bowiem przewieźć materiały budowalne czy części zamienne z punktu A do punktu B w ciągu kilku godzin i całkowicie zapobiec grożącemu przestojowi.

Ekspresowy transport helikopterem obejmuje komponenty budowalne, osprzęt, części zamienne oraz substancje chemiczne z fabryki do fabryki. Loty helikopterem na terenie UE z reguły nie wymagają kontrol granicznych, dlatego możemy oszacować czas przelotu i godzinę lądowania prawie co do minuty!

Ekspresowy transport helikopterem: kolejne kroki

1. Kontakt z nami

Jeżeli może u Państwa wystąpić przestój w produkcji, proszę bezpośrednio skontaktować się z nami pod numerem +48 22 39 70 99 0.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji przez całą dobę – również w weekendy i święta. Oczywiście można skontaktować się z nami także:

Kontakt telefoniczny pozwala zaoszczędzić czas i możemy od razu zabrać się do działania. Nasz zespół chętnie służy poradą, przedstawi pilną ofertę oraz zaplanuje najlepszy i najbardziej efektywny sposób transportu.

2. Odbiór ładunku

W celu odbioru ładunku, mamy trzy opcje do wyboru i decydujemy się na ten wariant, który najlepiej pasuje do zamówienia naszego klienta.

 • Nasi piloci wybierają najkrótsze połączenie do celu i przewożą ładunek bezpośrednio do zakładu produkcyjnego.
 • Nasz helikopter transportowy ładuje materiały przeznaczone do ekspresowego transportu już bezpośrednio w fabryce. Przeważnie znajduje się tam odpowiednia otwarta przestrzeń do startu i lądowania.

3. Ekspresowy czas lotu helikoptera z ładunkiem

 • W porozumieniu z Państwem ustalamy, które miejsce w pobliżu fabryki jest odpowiednie do lądowania i tam odbieramy ładunek. Na życzenie organizujemy również transport z fabryki do miejsca lądowania.
 • Ładunek może zostać odebrany z najbliższego lotniska. Również w tej sytuacji po naszej stronie pozostaje organizacja odpowiedniego transportu naziemnego między fabryką a lotniskiem. Oczywiście zawsze na bieżąco informujemy o aktualnym stanie zlecenia, dzięki czemu klient zawsze wie, gdzie w danej chwili znajduje się ładunek.

Do transportu używamy pojemników siatkowych typu gitterbox, europalet lub innych pojemników transportowych, aby jak najlepiej wykorzystać pojemność helikoptera i odpowiednio zabezpieczyć ładunek. Możliwy jest również transport zapakowanego ładunku, na przykład w kartonach lub w pojemnikach KLT.

Jeżeli lądowanie będzie wymagało oficjalnego pozwolenia, oczywiście zajmujemy się całym procesem uregulowania potrzebnych formalności.

Kiedy ładunek ekspresowy dotrze na miejsce?

Planowanie lotu rozpoczyna się bezpośrednio po złożeniu zlecenia. Nasz helikopter z ładunkiem może wystartować nawet w ciągu 30 minut po przyjęciu telefonu. Z reguły, w UE można latać bez kontroli granicznych, dlatego możemy bardzo precyzyjnie zaplanować czas lądowania w zakładzie produkcyjnym. Nawet w przypadku destynacji poza UE, wymagane jest jedynie krótkie lądowanie na kontrolę celną. Z reguły mija zaledwie kilka godzin od zgłoszenia zlecenia do dostarczenia przesyłki ekspresowej.

Nasz numer alarmowy jest dostępny przez 24 godziny na dobę. Jesteśmy do telefonicznego kontaktu z Państwem w dzień i w noc, także w niedziele i święta. A to dlatego, że każda minuta może być warta gigantyczne sumy.

Jakie koszty związane są z ekspresowym transportem helikopterem?

Straty w produkcji prowadzą do wysokich roszczeń z tytułu odszkodowań. Zwykle stanowią one wielokrotność kosztu ekspresowego transportu helikopterem transportowym. Dla każdego zapytania tworzymy Państwu indywidualną ofertę. Kalkulacja dotycząca lotu zależy między innymi od następujących czynników:

 • trasa
 • rodzaj ładunku
 • waga
 • tryb pilności zlecenia
 • transport towarów niebezpiecznych

Środek transportu dopasowany do Państwa zapytania

Helikopter, jako środek transportu ma ogromną przewagę podczas transportu ekspresowego na krótkich trasach. Ponieważ w większości przypadków może on lądować bezpośrednio w fabryce, transport towarów do najbliższego lotniska z reguły nie jest konieczny. Natomiast w przypadku dłuższych podróży, ekspresowy transport lotniczy jest zazwyczaj szybszy i jednocześnie bardziej ekonomiczny.

Koordynujemy łańcuch transportu zgodnie z Państwa życzeniem, a także organizujemy ekspresowy transport samolotem, jeżeli jest to lepsze rozwiązanie. W takim przypadku ładunek ekspresowy jest zabierany helikopterem lub przy pomocy transportu lądowego do najbliższego lotniska.

Stamtąd nasz samolot towarowy transportuje towar na lotnisko docelowe, wybierając oczywiście najszybszą trasę. A dalej, kolejny transport naziemny lub helikopter przewozi ładunki ekspresowe do miejsca docelowego. Ekspresowe przewozy ładunków samolotem organizujemy we współpracy z firmą Deutsche-Privatjet.

Transport europalet w helikopterze

Naszym punktem wyjścia jest bardzo często spotykany problem: czas jest bardzo ograniczony, a kluczowe elementy od dostawcy muszą dotrzeć do miejsca przeznaczenia tak szybko, jak to możliwe.

Ustandaryzowane palety, znane również jako europalety, mogą ułatwić towarowy transport lotniczy i znaczne przyspieszyć czas wykonania zlecenia. Wymiary europalet wynoszą około 1200 x 800 mm ze zmienną wysokością i mogą być transportowane przez różne helikoptery. Ekspresowe ładunki są bezpiecznie ładowane na te palety, a następnie przenoszone do helikoptera transportowego za pomocą wózka widłowego.

Oprócz transportu na europaletę, możemy również przewozić ładunki o dowolnej, nieznormalizowanej wielkości. Związany z tym nakład pracy nie jest wielki, a oszczędza Państwa czas i pieniądze. Jedynym koniecznym przygotowaniem jest rozbudowa siedzeń danego helikoptera ekspresowego.

Jeżeli sytuacja tego wymaga, możemy przewozić kilka ton ładunku lub przewozić towary kilkoma helikopterami jednocześnie, aby dostarczyć dużą liczbę ładunków do miejsca docelowego. Jesteśmy niezawodnym partnerem i realizujemy wszystkie rodzaje transportów specjalnych.

Zapraszamy do kontaktu!

Zorganizujemy szybki i niezawodny transport ekspresowy, w tym celu zapraszamy Państwa do kontaktu. Oczywiście już wcześniej służymy poradą i wspólnie z Państwem możemy przygotować plan na wypadek sytuacji awaryjnych. Jesteśmy do Państwa dyspozycji przez 24 h przez 7 dni w tygodnu: