header

Transport ekspresowy helikopterem

Poradzenie sobie z problemem z dostawą, zapobieganie przestojom produkcyjnym

Przestój - to słowo sieje postrach w produkcji, ponieważ zazwyczaj wiąże się z poważnymi problemami. Wystarczy, że zabraknie choćby jednego komponentu, a taśma produkcyjna zatrzymuje się i nic nie działa. W takich sytuacjach firmy produkcyjne muszą czekać, aż brakujące elementy zostaną dostarczone, przy czym każda minuta kosztuje bardzo konkretną sumę pieniędzy. Klienci końcowi często korzystają z wysokich roszczeń regresowych. Aby uniknąć takich sytuacji, mam dla Państwa w ofercie usługę ekspresowego transportu helikopterem.

24 godziny na dobę: organizujemy transport ekspresowy

Dostawcy nie udaje się na czas dostarczyć pilnie potrzebnych części zamiennych do zakładu produkcyjnego: sytuacja, która w logistyce just-in-time często ma miejsce. Dla korporacji – szczególnie w przemyśle samochodowym lub chemicznym, oznacza to bezproduktywne oczekiwanie. Jeżeli dostawa ze strony partnera jest nieterminowa, firmy mają niestety związane ręce. W tym przypadku jesteśmy elastycznym i niezawodnym pomocnikiem, który szybko, bezpiecznie i terminowo przewiezie ładunek.

Zalety dla klienta:

 • bezpieczeństwo planowania
 • unikanie przestoju na taśmie produkcyjnej
 • unikanie wysokich kar
 • 24-godzinna gotowość do działania
 • ekspresowy transport w ciągu kilku godzin
 • możliwy jest transport towarów niebezpiecznych (DGR)

Od razu po złożeniu wniosku, nasz helikopter jest gotowy do startu. Nie musimy uwzględniać w naszym planowaniu działań operacyjnych czynników niezależnych jak budowa, wypadek drogowy czy korek na autostradzie, dlatego w uzgodnionym czasie docieramy punktualnie na wyznaczone miejsce.

Ważne: warto zareagować odpowiedni wcześnie – również wtedy, kiedy przewidywane jest opóźnienie łańcucha dostaw. Możemy bowiem przewieźć materiały budowalne czy części zamienne z punktu A do punktu B w ciągu kilku godzin i ewentualnie całkowicie zapobiec grożącemu przestojowi. Ekspresowy transport helikopterem obejmuje komponenty budowalne, osprzęt, części zamienne oraz substancje chemiczne z fabryki do fabryki. Na terenie UE z reguły nie musimy planować nawet czasu na kontrole graniczne, dlatego możemy wyliczyć czas przelotu i godzinę lądowania prawie co do minuty.

Transport ekspresowy helikopterem: kolejne kroki

1. Telefon do nas

Jeśli możliwe jest z Państwa strony przewidzenie przestoju produkcji, proszę dzwonić do nas bezpośrednio pod numerem +48 (0) 22 / 39 70 99 0. Jesteśmy do Państwa dyspozycji przez całą dobę – również w weekendy i święta. Oczywiście można skontaktować się z nami także drogą mailową na adres info@deutsche-helikopter.pl lub za pośrednictwem naszego formularza kontaktowego. Kontakt telefoniczny pozwala zaoszczędzić czas i możemy od razu zabrać się do działania. Nasz zespół chętnie służy poradą, przedstawi ofertę oraz zaplanuje najlepszy i najbardziej efektywny sposób transportu.

2. Odbiór ładunku

W celu odbioru ładunku, mamy trzy opcje do wyboru i decydujemy się na ten wariant, który najlepiej pasuje do zamówienia naszego klienta.

 • Nasz helikopter załadowuje materiały przeznaczonego do ekspresowego transportu bezpośrednio w fabryce. Przeważnie znajduje się tam odpowiednia otwarta przestrzeń do startu i lądowania.
 • W porozumieniu z Państwem ustalamy, które miejsce w pobliżu fabryki jest odpowiednie do lądowania i tam odbieramy ładunek. Na życzenie organizujemy również transport z fabryki do miejsca lądowania.
 • Ładunek można zostać odebrany z najbliższego lotniska. Również w tej sytuacji po naszej stronie jest zorganizowanie odpowiedniego transportu naziemnego między fabryką a lotniskiem.

Do transportu używamy pojemników siatkowych typu gitterbox, europalet lub innych pojemników transportowych, aby jak najlepiej wykorzystać pojemność helikoptera i odpowiednio zabezpieczyć ładunek. Możliwy jest również transport zapakowanego ładunku, na przykład w kartonach lub w pojemnikach KLT. Jeżeli lądowanie będzie wymagało oficjalnego pozwolenia, oczywiście zajmujemy się całym procesem uregulowania potrzebnych formalności.

3. Transport ekspresowy helikopterem

Nasi piloci wybierają najkrótsze połączenie do celu i przewożą ładunek bezpośrednio do zakładu produkcyjnego. Również tutaj, w zależności od miejsca przeznaczenia, lądujemy bezpośrednio w fabryce, na otwartej przestrzeni w pobliżu lub na najbliższym lotnisku. Jeżeli nie będziemy w stanie wylądować bezpośrednio w miejscu przeznaczenia ładunku, zajmiemy się również, na życzenie klienta, transportem naziemnym do bram fabryki. Również w tej sytuacji organizujemy wszystkie niezbędne pozwolenia, jeżeli jest to wymagane. Oczywiście zawsze na bieżąco informujemy o aktualnym stanie zlecenia, dzięki czemu klient zawsze wie, gdzie w danej chwili znajduje się ładunek.

Kiedy ładunek ekspresowy dotrze na miejsce?

Planowanie lotu rozpoczyna się bezpośrednio po złożeniu zlecenia. Nasz helikopter może wystartować nawet w ciągu 30 minut po przyjęciu wniosku. Z reguły, w UE można latać bez kontroli granicznych, dlatego możemy bardzo precyzyjnie zaplanować lądowanie w zakładzie produkcyjnym. Nawet w przypadku destynacji poza UE, wymagane jest jedynie krótkie lądowanie na kontrolę celną. Z reguły mija zaledwie kilka godzin od zgłoszenia zlecenia do dostarczenia przesyłki ekspresowej.

Nasz numer alarmowy jest dostępny przez 24 godziny na dobę. Jesteśmy do telefonicznego kontaktu z Państwem w dzień i w noc, także w niedziele i święta. A to dlatego, że każda minuta może być warta gigantyczne pieniądze.

Jakie koszty związane są z ekspresowym transportem helikopterem?

Straty w produkcji prowadzą do wysokich roszczeń z tytułu odszkodowań. Zwykle stanowią one wielokrotność kosztu ekspresowego transportu helikopterem. Dla każdego zapytania tworzymy Państwu indywidualną ofertę. Kalkulacja dotycząca lotu zależy między innymi od następujących czynników:

 • trasa
 • rodzaj ładunku
 • waga
 • tryb pilności zlecenia
 • transport towarów niebezpiecznych

Środek transportu dopasowany do Państwa zapytania

Helikopter, jako środek transportu, może wyeksponować swoje mocne strony, zwłaszcza podczas transportu ekspresowego na krótkich trasach. Ponieważ w większości przypadków może on lądować bezpośrednio w fabryce, transport towarów do najbliższego lotniska z reguły nie jest konieczny. Natomiast w przypadku dłuższych podróży, ekspresowy transport lotniczy jest zazwyczaj szybszy i jednocześnie bardziej ekonomiczny.

Koordynujemy łańcuch transportu zgodnie z Państwa życzeniem, a także organizujemy ekspresowy transport samolotem, jeżeli jest to lepsze rozwiązanie. W takim przypadku ładunek ekspresowy jest zabierany helikopterem lub przy pomocy transportu lądowego do właściwego najbliższego lotniska. Stamtąd nasz samolot towarowy przetransportuje towar na lotnisko docelowe, wybierając oczywiście najszybszą trasę. A dalej, kolejny transport naziemny lub helikopter przewozi ładunki ekspresowe do miejsca docelowego. Ekspresowe przewozy ładunków samolotem organizujemy we współpracy z firmą Deutsche-Privatjet.

Europalety w helikopterze

Naszym punktem wyjścia jest bardzo często spotykany problem: czas jest bardzo ograniczony, a kluczowe elementy od dostawcy muszą dotrzeć do miejsca przeznaczenia tak szybko, jak to możliwe. Ustandaryzowane palety, znane również jako europalety, mogą ułatwić towarowy transport lotniczy, i dzięki temu wszystko szybciej się odbędzie. Wymiary europalet wynoszą około 1200 x 800 mm ze zmienną wysokością i mogą być transportowane przez różne helikoptery. Ekspresowe ładunki są bezpiecznie ładowane na te palety, a następnie przenoszone do helikoptera transportowego za pomocą wózka widłowego.

Oprócz transportu na europaletę, możemy również przewozić ładunki o dowolnej, nieznormalizowanej wielkości. Związany z tym nakład naszej pracy nie jest wielki, a oszczędza Państwa czas i pieniądze. Jedynym koniecznym przygotowaniem jest rozbudowa siedzeń danego helikoptera ekspresowego. Jeżeli sytuacja tego wymaga, możemy przewozić kilka ton ładunku lub przewozić towary kilkoma helikopterami jednocześnie, aby dostarczyć dużą liczbę ładunków do miejsca docelowego. Jesteśmy niezawodnym partnerem i realizujemy wszystkie rodzaje transportów specjalnych.

Zapraszamy do kontaktu

Zorganizujemy szybki i niezawodny transport ekspresowy, w tym celu zapraszamy Państwa do kontaktu. Oczywiście już wcześniej służymy pomocą i poradą i wspólnie z Państwem możemy przygotować plany na wypadek poważnych sytuacji. Jesteśmy do Państwa dyspozycji przez 24 godziny na dobę: