header

Transport ładunków śmigłowcem

Zastosowanie śmigłowca do celów transportowych umożliwia Państwu udźwig towarów w miejscach do których konwencjonalny dźwig ma ograniczony dostęp. Helikoptery transportowe są elastyczniejsze w zastosowaniu i często tańsze niż dźwigi. Instalacja dźwigu nie zawsze jest możliwa, na przykład z powodu ich dużego ciężaru lub brakującej powierzchni na ich postawienie. Koszt i czas montażu dźwigu jest często nieproporcjonalny w porównaniu ze śmigłowcem udźwigowym, szczególnie w przypadku małej ilości towarów do udźwigu. Zastosowanie śmigłowca transportowego w takich przypadkach zmniejsza ilość nakładu pracy i prawie zawsze jest bardziej ekonomicznym rozwiązaniem.

Jesteśmy w stanie zapewnić śmigłowce transportowe do wszelkich operacji, na całym świecie, w bardzo krótkim czasie. W razie konieczności transportu ładunku helikopterem na dłuższych trasach, opracujemy plan realizacji lotu ładunkowego współpracując z lokalnymi władzami.

Jeżeli istnieje możliwość transportu ładunku wewnątrz śmigłowca transportowego dysponujemy helikopterem w ciągu kilku minut bez konieczności uzyskania zezwoleń.

Loty ładunkiem podwieszanym do helikoptera

Loty dźwigowe należą do najbardziej wymagających zadań dla pilotów śmigłowców. Z tego powodu angażujemy wyłączne najbardziej doświadczonych pilotów, którzy wspierają naszych ekspertów przy planowaniu i realizacji Państwa przedsięwzięcia. Przy akcjach montażowych z udziałem śmigłowców transportowych dokładna organizacja jest podstawą naszych działań. 

Transport ładunków helikopterem

Wyróżniamy dwa sposoby transportu ładunków przy pomocy śmigłowca: 

1. Ładunek zewnętrzny podwieszony na haku do śmigłowca

na zewnątrz śmigłowca na hakuKluczowe znaczenie przy tym przedsięwzięciu ma dystans pomiędzy miejscem odbioru ładunku a docelowym miejscem jego składu. Z reguły istnieje możliwość transportu materiału w pobliżu miejsca docelowego. Transport ładunku przy pomocy helikoptera ogranicza się do podnoszenia i opuszczania ładunku w promieniu 500 metrów.

W razie konieczności transportu ładunku śmigłowcem na dłuższych dystansach, chętnie opracujemy indywidualną trasę lotu, która w miarę możliwości wykluczy przelot nad terenem zamieszkałym.

2. Ładunek wewnętrzny – Transport ładunku wewnątrz helikoptera

transport ładunku wewnątrz helikoptera.Śmigłowiec transportowy jest często jedynym rozwiązaniem w przypadku szybkiej dostawy części do odbiorcy, dlatego też wielu dostawców korzysta z możliwości dostawy towaru drogą powietrzną. Długie doświadczenie w branży pozwala nam na szybkie udostępnienie najbardziej dostosowanego do Państwa potrzeb modelu śmigłowca, w całej Europie!

W zależności od modelu helikoptera transportowego, istnieje możliwość transportu ładunków w boksach kratowych, co pozwala znacznie skrócić czas zlecenia. Jeżeli zaistnieje potrzeba transportu Państwa ładunku helikopterem udźwigowym (cargo) lub samolotem transportowym to również ta kwestia zostanie rozpatrzona w celu wyboru najkorzystniejszej dla Państwa opcji.

Ekspresowy transport ładunku helikopterem

Wielokrotnie zdarza się, że podczas produkcji zabraknie jakiegoś elementu. Aby uniknąć takich sytuacji, mam dla Państwa w ofercie usługę ekspresowego transportu helikopterem. Nasz helikopter z ładunkiem może wystartować nawet w ciągu 30 minut po przyjęciu telefonu. Więcej o ekspresowym transporcie czytaj tutaj.

Zapraszamy do kontaktu!

Jesteśmy do Państwa dyspozycji codziennie przez 24 godziny na dobę – również w weekendy i dni świąteczne. Nasz zespół ekspertów służy poradą, a na życzenie przygotuje bezpłatną i niewiążącą ofertę. Zapraszamy do kontaktu: