header

Transport ładunków śmigłowcem

Czas czytania: 2 minut

Zastosowanie śmigłowca do celów transportowych umożliwia Państwu udźwig towarów w miejscach do których konwencjonalny dźwig ma ograniczony dostęp.

Helikoptery transportowe są elastyczniejsze w zastosowaniu i często tańsze niż tradycyjne usługi dźwigowe. Instalacja dźwigu nie zawsze jest możliwa, na przykład z powodu ich dużego ciężaru lub brakującej powierzchni na ich postawienie. Koszt i czas montażu dźwigu jest często nieproporcjonalny w porównaniu ze śmigłowcem do usług dźwigowych szczególnie w przypadku małej ilości towarów do udźwigu. Zastosowanie śmigłowca transportowego w takich przypadkach zmniejsza ilość nakładu pracy i prawie zawsze jest bardziej ekonomicznym rozwiązaniem.

Jesteśmy w stanie zapewnić śmigłowce transportowe do wszelkich operacji, na całym świecie, w bardzo krótkim czasie. W razie konieczności transportu ładunku helikopterem na dłuższych trasach, opracujemy plan realizacji lotu ładunkowego współpracując z lokalnymi władzami.

Jeżeli istnieje możliwość transportu ładunku wewnątrz śmigłowca transportowego dysponujemy helikopterem w ciągu kilku minut bez konieczności uzyskania zezwoleń.

Helikopter Transportowy i lot z podwieszonym ładunkiem

Loty dźwigowe należą do najbardziej wymagających zadań dla pilotów śmigłowców. Z tego powodu angażujemy wyłączne najbardziej doświadczonych pilotów, którzy wspierają naszych ekspertów przy planowaniu i realizacji Państwa przedsięwzięcia. Przy akcjach montażowych z udziałem śmigłowców transportowych dokładna organizacja jest podstawą naszych działań. 

Jak wygląda tansport ładunków za pomocą śmigłowca transportowego?

Wyróżniamy dwa sposoby transportu ładunków przy pomocy śmigłowca: 

1. Ładunek zewnętrzny podwieszony na haku do śmigłowca

na zewnątrz śmigłowca na hakuKluczowe znaczenie przy tym przedsięwzięciu ma dystans pomiędzy miejscem odbioru ładunku a docelowym miejscem jego składu. Z reguły istnieje możliwość transportu materiału w pobliżu miejsca docelowego. Transport ładunku przy pomocy helikoptera transportowego udźwig ogranicza się do podnoszenia i opuszczania ładunku w promieniu 500 metrów.

W razie konieczności transportu ładunku śmigłowcem na dłuższych dystansach, chętnie opracujemy indywidualną trasę lotu, która w miarę możliwości wykluczy przelot nad terenem zamieszkałym.

2. Ładunek wewnętrzny – Transport ładunku wewnątrz helikoptera

transport ładunku wewnątrz helikoptera.Śmigłowiec transportowy jest często jedynym rozwiązaniem w przypadku szybkiej dostawy części do odbiorcy, dlatego też wielu dostawców korzysta z możliwości dostawy towaru drogą powietrzną. Długie doświadczenie w branży pozwala nam na szybkie udostępnienie najbardziej dostosowanego do Państwa potrzeb modelu śmigłowca, w całej Europie!

Helikopter transportowy, w zależności od modelu, daje możliwość transportu ładunków w boksach kratowych, co pozwala znacznie skrócić czas zlecenia.

Jeżeli złożą Państwo zamówienie na transport ładunku, z przyjemnością udostepnimy specjalistyczy śmigłowiec transportowy (cargo) lub samolot transportowy w celu wyboru najkorzystniejszej dla Państwa opcji.

Czy śmigłowce transportowe umożliwiąją ekspresowy transport ładunków?

Oczywiście. Nasi klienci wielokrotnie skarżyli, że podczas produkcji zabrakło jakiegoś elementu. Wówczas pomagaliśmy im dowieźć brakujące elemnty na linię produkcyjną w jak najkrótszym czasie. Aby uniknąć takich sytuacji, mamy dla Państwa w ofercie usługę ekspresowego transportu helikopterem. Nasz helikopter z ładunkiem może wystartować nawet w ciągu 30 minut po przyjęciu telefonu. Więcej o ekspresowym transporcie czytaj tutaj.

Zapraszamy do kontaktu!

Jesteśmy do Państwa dyspozycji codziennie przez 24 godziny na dobę – również w weekendy i dni świąteczne. Nasz zespół ekspertów służy poradą, a na życzenie przygotuje bezpłatną i niewiążącą ofertę. Zapraszamy do kontaktu: