header

Transport ładunków

Zastosowanie śmigłowca do celów transportowych umożliwia Państwu podźwiganie ciężarów w miejsca do których konwencjonalny dźwig ma ograniczony dostęp. Helikoptery transportowe są elastyczniejsze w zastosowaniu i często tańsze niż dźwigi, których instalacja nie zawsze jest możliwa, na przykład z powodu ich dużego ciężaru lub brakującej powierzchni na ich postawienie. Koszt i czas montażu dźwigu jest często nieproporcjonalny w porównaniu ze śmigłowcem, szczególnie w przypadku małej ilości towarów do udźwigu. Zastosowanie śmigłowca transportowego w takich przypadkach zapobiega nadmiernej pracochłonności i stanowi zawsze lepsze rozwiązanie.

Jesteśmy w stanie zapewnić helikoptery transportowe do wszelkich operacji na całym świecie w bardzo krótkim czasie. W razie konieczność transportu ładunku na dłuższym dystansie opracujemy plan realizacji współpracując z lokalnymi władzami. Jeżeli istnieje możliwość transportu ładunku wewnątrz śmigłowca dysponujemy helikopterem w ciągu kilku minut bez konieczności uzyskania zezwoleń.

Loty montażowe

Loty montażowe należą do najbardziej wymagających zadań dla pilotów śmigłowców. Z tego powodu angażujemy do tych celów wyłączne najbardziej doświadczonych pilotów, którzy wspierają naszych ekspertów przy planowaniu i realizacji Państwa zamiarów. Przy akcjach montażowych z udziałem śmigłowców transportowych dokładna organizacja stanowi zasadnicze znaczenie. [więcej...]

Transport

W transporcie ładunków przy pomocy śmigłowca rozróżniamy dwie możliwości.

1. Ciężar zewnętrzny - na zewnątrz śmigłowca na haku

na zewnątrz śmigłowca na hakuKluczowe znaczenie przy tym przedsięwzięciu ma dystans pomiędzy miejscem odbioru ładunku i miejscem jego składu. Z reguły istnieje możliwość transportu materiału w pobliże miejsca docelowego. Dalszy transport ładunku przy pomocy helikoptera ogranicza się do podnoszenia i opuszczania ładunku w promieniu 500 metrów. W razie konieczności transportu ładunku na dłuższym dystansie na zewnątrz śmigłowca chętnie opracujemy trasę lotu, która w ramach możliwości wyklucza przelot nad terenem zamieszkałym.

2. Ciężar wewnętrzny – transport ładunku wewnątrz helikoptera.

transport ładunku wewnątrz helikoptera.Śmigłowiec jest często jedynym rozwiązaniem w przypadku potrzeby szybkiej dostawy części do odbiorcy, dlatego też wielu dostawców korzysta z możliwości dostawy towaru drogą powietrzną. Dzięki umiejętności ustalania pozycji śmigłowców operujących w całej Europie gwarantujemy Państwu szybkie udostępnienie modelu śmigłowca dostosowanego do Państwa potrzeb. W zależności od modelu śmigłowca istnieje możliwość transportu ładunków w boksach kratowych co ma za zaletę dużą przewagę czasową. Jeżeli zaistnieje możliwość transportu Państwa ładunku samolotem to również ta kwestia zostanie rozpatrzona w celu wyboru najkorzystniejszej dla Państwa opcji.